» streszczenia

Zakładka powstała dla nowych czytelników, 
którym nie chce się czytać całości, ale pragną być na bieżąco z historią.

Aby przejść do rozdziału wystarczy kliknąć na jego tytuł.

» prolog «
11 / 11 / 2016
To już prawie pięć miesięcy odkąd epidemia opanowała cały świat.
To już prawie pięć miesięcy, odkąd Rick Grimes, zastępca szeryfa w King County
jest w śpiączce i nic nie wskazuje na to, aby miał się przebudzić.
Wanda Maximoff, mutantka, która opiekuje się wyżej wymienionym policjantem
spędza kolejny dzień w towarzystwie śniącego nieznajomego. Opiekuje się nim, zmienia kroplówkę oraz opatrunek, gdy ten postanawia wybudzić się z długiego snu.

» 1✖01 «
14 / 11 / 2016
Rick przebudza się z długiej śpiączki, w samotności. Wanda panikuje, zostawia go samego w szpitalu i wraca do domu poinformować o nowej sytuacji swoich współlokatorów - Morgana i jego syna Damiena. Przyjaciel stwierdza, że trzeba ruszyć mężczyźnie na pomoc, bo gdy opuści budynek szpitala może trafić na niebezpieczeństwo ze strony szwędaczy. Rick bowiem nie zdaje sobie sprawy z epidemii i na jaką skalę się ona rozrosła.
Wanda i Morgan ruszają na pomoc Rickowi, ten jednak traci przytomność. Zabierają go do domu, a gdy ten znów odzyskuje świadomość tłumaczą mu, jak wygląda życie w nowym świecie.

» 102 «
21 / 11 / 2016
Wanda przeprowadza swoją pierwszą rozmowę z Rickiem, mężczyzna bardzo jej się podoba. Wydaje się, że on również jest mile zaskoczony pierwszym wrażeniem. Cieszy się, że to akurat tak piękna i niesamowita kobieta uratowała mu życie. Dziękuje jej za to i prowadzą luźną rozmowę.
Wanda postanawia dać Rickowi chwilę na oswojenie się z nową sytuacją, więc zostawia go z przemyśleniami i udaje się na długi spacer, podczas którego słyszy odgłosy walki. Z ukrycia obserwuje sytuację, widzi, że mężczyzna doskonale radzi sobie z zabijaniem zombie. Gdy jednak chorda szwędaczy zaczyna niebezpiecznie się powiększać, Wanda rusza na ratunek nieznajomemu, który chwilę później przedstawia się jako Negan.

» 103 «
28 / 11 / 2016
Negan i Wanda przeprowadzają krótką rozmowę, jednak meżczyzna zaczyna pozwalać sobie na zbyt wiele względem dziewczyny. Oburza się na to i swoimi mocami odpycha go od siebie. Boi się, że nieznajomy chce ją zgwałcić. Tłumaczy jej się, że nigdy nie skrzywdziłby kobiety i jakoś dochodzą do porozumienia. Podczas luźnej rozmowy Negan zasypuje Wandę komplementami, bowiem dziewczyna bardzo mu się podoba. Po kilkunastominutowej wymianie zdań po Negana podjeżdżają jego ludzie, proponuje Wandzie, aby wyruszyła z nim, jednak ta nie wspominając nic o Morganie, jego synku i Ricku odmawia mu. Mężczyzna zarzeka się, że wróci po Wandę.
Dziewczyna wraca do domu, gdzie szkicuje portret Negana, nie chcąc zapomnieć jego wyglądu.

» 104 «
5 / 12 / 2016
Wanda wspomina Morganowi i reszcie, że poznała nowego mężczyznę. Nie reagują oni pozytywnie na tą wieść, jednak dziewczyna zapewnia, że nie zdradziła ich miejsca zamieszkania. Niespodziewanie w domu pojawia się ów nieznajomy i bez słowa wstępu zaczyna dobierać się do Wandy. Ta nie protestuje, czując pożądanie, jakiego nigdy wcześniej nie doznała. Daje ponieść się emocjom. Morgan nie reaguje na to dobrze. Po stosunku Negan wychodzi do kuchni i bierze butelkę piwa, czarnoskóry mężczyzna nie akceptuje go w swoim domu i nie ufa mu. Negan wydaje mu się być złym człowiekiem, więc mierzy w niego karabinem. Po niemiłej wymianie zdań Morgan postanawia zastrzelić rozmówcę. Pocisk zatrzymuje Wanda, korzystając ze swoich nadnaturalnych umiejętności. Negan denerwuje się i straszy Morgana oraz jego synka.
Wanda uspokaja go i razem wychodzą na zewnątrz. Dziewczyna z niewiadomych powodów nie czuje złości do mężczyzny, wręcz podoba się jej jego silny charakter.
Postanawia opuścić z nim dom Morgana i zostawia ich, odjeżdżając z Neganem.